nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego –  28.05.2023 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, a od 1 czerwca na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  2. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha św. Również dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na Mszy św. o godz. 8.00 zostały uroczyście wprowadzone relikwie błogosławionego do naszego kościoła, które zostaną u nas na stałe.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja razem z Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17.30.
  4. W I piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.30 i Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Zapraszamy również na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie możliwość spowiedzi.
  5. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP rozpocznie się o godz. 17.00. Najpierw będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie 15 minutowa adoracja w ciszy, a o godz. 17.30 Różaniec i Litania Loretańska do NMP.
  6. Z tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wraz ze Wspólnotami Żywego Różańca będziemy również w tym dniu przeżywać pierwszą część Kongresu Wspólnot i Ruchów Religijnych w naszej parafii. Dlatego na godz. 16.00 zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio potem będzie Różaniec, następnie odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. w intencji Róż Różańcowych.
  7. W kolejne niedziele będziemy kontynuować parafialną stację kongresową, z prezentacją pozostałych wspólnot z naszej parafii, szczegóły znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  8. We wtorek 6 czerwca będziemy w naszej parafii gościć Księdza Biskupa Dariusza Zalewskiego, który w ramach I części wizytacji naszej parafii odwiedzi SP nr 1, spotka się z Parafialną Radą Duszpasterską i Ekonomiczną oraz na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. O szczegółach poinformujemy w niedzielę za tydzień.
  9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (we czwartek 8 czerwca). Tak jak w latach ubiegłych organizujemy procesję wspólnie z parafią NMP Królowej Polski. Trasa tak jak w roku ubiegłym – początek od kościoła NMP, zakończenie przy naszym kościele. Nasza parafia przygotowuje 2 ołtarze, tak jak w roku ubiegłym. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i procesji.
  10. 7 czerwca przypada wspomnienie św. Filipa Smaldone, patrona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku. W najbliższy czwartek 1 czerwca w naszym kościele o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., na którą społeczność szkoły serdecznie wszystkich zaprasza. Do niedzieli 4 czerwca w naszym kościele zostaną wystawione relikwie św. Filipa Smaldone.

Możesz również polubić…