nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

  1. Przypominamy, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście w naszym kościele są odprawiane w piątki: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale są w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać prze 5 kolejnych niedziel Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, czyli początek spotkania ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy narzeczonych, szczególnie tych, którzy planują zawrzeć w tym roku sakrament małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  3. We czwartek 25 lutego, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju o godz. 17.30.
  4. W piątek jest ostatni piątek miesiąca. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30, a potem na Mszę św. składkową.
  5. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Niedziela Misyjna Ad gentes – po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
  6. Na stoliku wyłożone są książeczki „Rodzina zjednoczona na modlitwie”. W latach ubiegłych takie książeczki kapłani roznosili i zostawiali w każdej rodzinie podczas kolędy, w tym roku z powodu niemożności odbycia wizyty duszpasterskiej, są one dostępne w kościele. Zachęcamy, aby skorzystać z rozważań i modlitw przygotowanych w tej książeczce na każdy miesiąc i w ten sposób pogłębić swoją wiarę.
  7. Jak widzimy ogrzewanie w kościele jest już prawie zamontowane, mamy nadzieję, że niebawem zostanie ono nareszcie uruchomione. Dlatego dziękujemy za wszelkie ofiary na kościół, składane indywidualnie i na konto parafialne. W tych trudnych czasach za każdy gest dobroci serca jesteśmy ogromnie wdzięczni.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Aurelię Sadowską i śp. Czesława Kisłowskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…

Możesz również polubić…