nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 03.12.2023 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć albo w kancelarii parafialnej, albo po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
 3. Dzisiaj jest pierwsza niedziela Adwentu. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Na godz. 16.00 zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w intencji Róż Różańcowych o godz. 17.00.
 4. W Adwencie zapraszamy na uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane Roratami, u nas będą 2 razy w tygodniu: we środy i w soboty o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty o 6.30 nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek i pierwszy czwartek miesiąca. W pierwszy wtorek zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo franciszkańskie przez wstawiennictwo bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. W pierwszy czwartek natomiast o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i modlitwa o powołania.
 6. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, o godz. 12.00 – Msza św. w Godzinie Łaski i o godz. 18.00. W piątek z racji uroczystości kościelnej post nie obowiązuje.
 7. W sobotę jest druga sobota miesiąca, wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 8. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 9. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku 6 grudnia. Rekolekcje wygłosi je ks. Mariusz Pawlina. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty tylko w poniedziałek i wtorek. Szczegóły podamy w następną niedzielę.
 10.  Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w tym roku są tylko świece duże w cenie 20 zł.
 11.  Jest również do nabycia nowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna.
 12.  Prosimy, aby w niedzielę za tydzień dzieci przyszły trochę wcześniej na Mszę św., od godz. 11.40 będzie próba śpiewu.
 13.  W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko do czwartku. Od przyszłej soboty przez cały następny tydzień kancelaria będzie nieczynna z racji odbywających się rekolekcji w naszej parafii, a także ze względu na naszą posługę w konfesjonale podczas rekolekcji w parafiach naszego dekanatu. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św.

Możesz również polubić…