nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 10.12.2023 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. W niedzielę za tydzień będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku 12 grudnia. Bóg zapłać ks. Mariuszowi za trud wygłoszenia rekolekcji. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7.30, 10,00, i 18.00. Ofiary składane jutro i we wtorek na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
  3. W Adwencie zapraszamy na uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane Roratami, u nas 2 razy w tygodniu: we środy i w soboty o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty o 6.30 nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30.
  4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać albo w kancelarii parafialnej, albo po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
  5. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w tym roku są świece duże w cenie 20 zł.
  6. Jest jeszcze grudniowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna.
  7. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna z racji odbywających się rekolekcji w naszej parafii, a także ze względu na naszą posługę w konfesjonale podczas rekolekcji w parafiach naszego dekanatu: w Wieliczkach, Szczecinkach i w parafii Wniebowzięcia MB na osiedlu Lesk. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św.
  8. Od soboty rozpoczniemy już Nowennę przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na wspólną modlitwę i śpiew psalmów o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30, a w Wigilię o godz. 21.30.
  9. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to w tym roku wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy zaraz po świętach, czyli od środy 27 grudnia. Przez kilka dni będzie nam również pomagał ks. Mariusz, za co mu z góry dziękujemy. Szczegóły będziemy podawać na bieżąco.

Możesz również polubić…