nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019 r.
1. Dziś w naszym sanktuarium przeżywamy Uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 13.00. Dziękujemy za duchowe przygotowanie do odpustu i głoszone słowo Boże Krajowemu Moderatorowi Wspólnoty Krwi Chrystusa księdzu Bogusławowi Witkowskiemu oraz animatorkom p. Teresie Świderskiej i p. Hannie Rudnickiej.
2. W przygotowanie do odpustu zaangażowało się wielu parafian. Bóg zapłać wszystkim za wszelką pomoc.
3. Bóg zapłać wszystkim przybyłym kapłanom i spowiednikom.
4. Tradycyjnie przybywają na uroczystość odpustową pielgrzymki piesze z okolicznych parafii. Dziękujemy za trud pielgrzymowania. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 zapraszamy wszystkich pielgrzymów i parafian na agape – wspólne świętowanie- za domem parafialnym, nad rzeką Lega.
5. Dzisiejsza III niedziela września jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników mass mediów, aby odpowiedzialnie służyły społeczeństwu.
6. W poniedziałek 16 września wspomnienie św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. W tym dniu zapraszamy Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym. Rozpoczynają się również Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Tydzień Wychowania.
7. We wtorek 17 września 80 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, Dzień Sybiraka.
8. W środę 18 września święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży.
9. W czwartek zapraszamy Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
10. W piątek 20 czerwca wspomnienie Męczenników wietnamskich.
11. W sobotę 21 września święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
12. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
13. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Krystyna Zaniewska, Jadwiga Konewko, Sławomir Jan Kalski, Zdzisław Janusz Czeciera, Ewa Sobuń, Halina Jurewicz, Lucyna Szczecina i Dawid Jegliński. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
14. Drogim parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Możesz również polubić…