nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019 r.
1. Dziś wybory do Sejmu i Senatu. Poprzez udział w wyborach wyrażamy swoją miłość do Ojczyzny.
2. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Ofiary składane do puszek, przy wyjściu z kościoła, przeznaczone są na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik św. Jana Pawła II. Jest to pomoc stypendialna dla młodzieży uczącej się. Dziękujemy za wsparcie finansowe.
3. Dzisiaj o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur wprowadzi w posługę nowych szafarzy Komunii Świętej, w tym dwóch z naszej parafii.
4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej – modlimy się za wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów.
5. We wtorek 15 października wspomnienie św. Teresy od Jezusa, karmelitanki i doktora Kościoła.
6. W środę 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
7. W czwartek 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
8. W piątek 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
9. W sobotę 19 października Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych – 35 rocznica śmierci męczeńskiej bł. Jerzego Popiełuszki.
10. 19 października zapraszamy młodzież i dorosłych na II Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani w mocy Ducha Świętego”. Wyjazd do Ełku o godz. 8.30. Autokar będzie podstawiony przy plebanii. Zapisy u ks. Arkadiusza.
11. Za tydzień zostanie poświęcony symboliczny Grób Dziecka Poczętego Utraconego na cmentarzu komunalnym w Olecku przy ul. Gołdapskiej. W imieniu Akcji Katolickiej zaprasza prezes Dariusz Gałaszewski. Poświęcenie odbędzie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 13.00 w parafii NMP Królowej Polski.
12. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz.17.00. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w środy i piątki o godz. 16.00, a w niedziele o godz. 11.50. W poniedziałki dla młodzieży o godz. 17.30.
13. Serdeczne Bóg zapłać za dary złożone na fundusz remontowy parafii oraz za ofiary składane indywidualnie.
14. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku. Wypełniamy czytelnie i składamy w kancelarii parafialnej.
15. Zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną i Parafialny Zespół Caritas we wtorek 15 października po Mszy Świętej wieczornej.
16. Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa organizuje wyjazd do Wigier na czuwanie, 26 października o godz. 7.25. Prosimy kontaktować się w sprawie wyjazdu z p. Czesławą Pojawa, tel. 606 756 380.
17. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Bożena Drabczyńska i śp. Edward Ignatowicz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
18. Drogim parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Możesz również polubić…