nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023 r.

  1. W październiku zapraszamy jeszcze na Nabożeństwa Różańcowe, dzisiaj o godz. 16.15, jutro i pojutrze o godz. 17.15.
  2. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku są jeszcze kartki na wypominki. Prosimy, aby wypełniać je wyraźnie i dostarczyć albo do kancelarii parafialnej, albo do zakrystii, albo złożyć podczas zbierania tacy.
  3. We środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 10.00 czyli przed godz. 11.00, udamy się z procesją na nasz cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się nabożeństwo za zmarłych. Po procesji będzie można zgłosić nowe pomniki do poświęcenia. Procesje na cmentarzach komunalnych ok. godz. 12.30 (po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele NMP Królowej Polski).
  4. We czwartek będziemy obchodzić Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. Ponieważ będzie to pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy od godz. 17.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 – Nabożeństwo Żałobne, odśpiewamy Nieszpory Żałobne, połączone z modlitwą wypominkową za zmarłych.
  5. Jak co roku, przez cały listopad zapraszamy na wypominki za zmarłych. Przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych oprócz soboty i niedzieli, czyli do środy 8 listopada włącznie, będziemy śpiewać Nieszpory Żałobne z wypominkami pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. W sobotę i niedzielę będzie Różaniec. Od czwartku 9 listopada Różaniec z modlitwą wypominkową będzie o godz. 17.15.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.30 i 18.00. Taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie dla nich spowiedź. A po Mszy św. zapraszamy dzieci do Domu Parafialnego na próbę śpiewu.
  7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.15 – Różaniec z wypominkami, a po Mszy św. o godz. 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja i Litania Loretańska.
  8. Za tydzień będzie I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec z wypominkami i Mszę św. w ich intencji.
  9. Bóg zapłać za różne ofiary składane na rzecz naszego kościoła i cmentarza, również za te, które wpływają na konto parafialne, i te złożone anonimowo na tacę czy do skarbonki. Bóg zapłać wszystkim za wszelką życzliwość.

Możesz również polubić…