nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2023 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie o godz. 17.15, w niedziele o godz. 16.15. Dla dzieci różaniec jest we środy i piątki o godz. 16.00.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na fundusz remontowy i ogrzewanie naszego kościoła.
  3. W sobotę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich nauczycielach, wychowawcach i pracownikach oświaty.
  4. W przyszłą sobotę wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu św., zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Wieczór Uwielbienia.
  5. Rozpoczęliśmy przygotowanie do sakramentu bierzmowania i I Komunii św. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00, natomiast młodzież z klas VIII uczestniczy w niedzielę we Mszy św. o godz. 17.00. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na pierwsze spotkanie organizacyjne.
  6. Prosimy, aby w niedzielę za tydzień dzieci, które przychodzą na Mszę św. o godz. 12.00, przyszły do kościoła trochę wcześniej, od godz. 11.45 będzie dla nich próba śpiewu. Natomiast wszystkie dzieci z klas III-VI zapraszamy na spotkania oazy, które odbywać się będą w soboty o godz. 11.00 w Domu Parafialnym.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tej okazji, po Mszach św. swoimi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania św. Jana Pawła II i wspieranie różnych inicjatyw, między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
  8. 19 października przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ponieważ udało się nam pozyskać relikwie bł. ks. Jerzego, dlatego w najbliższą niedzielę 15 października, na Mszy św. o godz. 8.00 relikwie te zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła. Poświęcimy także obraz bł. ks. Jerzego, który już od kilku tygodniu wisi w naszym kościele.
  9. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od poniedziałku osoby potrzebujące mogą składać do MOPS-u w Olecku wnioski o pomoc żywnościową, dostarczaną przez Caritas. Wnioski należy składać do MOPS-u w Olecku przez październik i listopad. Prosimy zgłaszać się jak najszybciej, to usprawni działanie i szybsze zorganizowanie pomocy.
  10. Jest jeszcze do nabycia październikowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…