nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023 r.

  1. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, pamiętajmy o idei trzeźwości i abstynencji i módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
  2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Tomasza Rożka, którego od dnia dzisiejszego Ksiądz Biskup mianował rezydentem w naszej parafii. Życzymy ks. Tomaszowi wszelkich łask i mocy Ducha św. w jego posłudze duszpasterskiej.
  3. Rozpoczęliśmy nasze przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Tak jak w latach ubiegłych, zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele i święta o godz. 9.15.
  4. W poniedziałek 14 sierpnia we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Maksymiliana. Jako przygotowanie do tego wydarzenia, codziennie podczas różańca odmawiamy Nowennę do św. Maksymiliana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i na jutrzejszą uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.
  5. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele jak w niedziele: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Różaniec o godz. 9.15. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  6. 15 sierpnia w parafii Wniebowzięcia NMP na Osiedlu Lesk obchodzona jest uroczystość odpustowa połączona z 25 rocznicą powstania parafii. Ksiądz Proboszcz Wojciech zaprasza na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00.
  7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które jak w każdą drugą niedzielę miesiąca są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.
  8. W związku z tragicznymi w skutkach powodziami w Słowenii, Caritas Polska dnia 15 sierpnia organizuje dzień modlitwy i wsparcia dla dotkniętych tą tragiczną sytuacją. W związku z tym, we wtorek po każdej Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na rzecz pomocy powodzianom w Słowenii.
  9. Bardzo dziękujemy o. Jerzemu za dwutygodniową posługę w naszej parafii i życzymy wszelkiego błogosławieństwa w jego pracy kapłańskiej i misyjnej.

 

Możesz również polubić…