nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII niedziela zwykła – 06.08.2023 r. – Święto Przemienienia Pańskiego

  1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Niedzielę Misyjną, wysłuchaliśmy świadectwa o. Jerzego. Bezpośrednio po Mszy św. można spotkać się z o. Jerzym i wesprzeć swoimi ofiarami do puszki dzieła misyjne, za które jest on odpowiedzialny w swoim zgromadzeniu.
  2. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, pamiętajmy o idei trzeźwości i abstynencji i módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
  3. Rozpoczęliśmy nasze przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Tak jak w latach ubiegłych, zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele i święta o godz. 9.15.
  4. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca nie będzie jeszcze różańca o godz. 9.15, natomiast będzie wieczorem w czasie adoracji. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.00 zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, modlitwę różańcową i o godz. 17.00 na Mszę św. w intencji Róż Różańcowych.
  5. W piątek 11 sierpnia pielgrzymi z naszej Ełckiej Pieszej Pielgrzymka dotrą na Jasną Górę. Módlmy się w ich intencjach i w intencjach im powierzonych.
  6. W sobotę jest druga sobota miesiąca, wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  7. W przyszłą niedzielę jest druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszej parafii.
  8. W poniedziałek 14 sierpnia we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Maksymiliana. W związku z tym, jako przygotowanie do tego wydarzenia, codziennie do 14 sierpnia włącznie, podczas różańca będziemy odmawiać Nowennę do św. Maksymiliana. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Możesz również polubić…