nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.07.2023 r.

  1. We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości, pamiętajmy o idei trzeźwości i abstynencji i módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
  2. W sierpniu rozpoczynamy również nasze przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowych w naszej parafii. Tak jak w latach ubiegłych, zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca: w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele i święta o godz. 9.15. W najbliższą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, nie będzie jeszcze różańca o godz. 9.15, natomiast będzie wieczorem w czasie adoracji.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy wtorek nie będzie jeszcze sierpniowego różańca, natomiast wraz ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Maksymiliana. W pierwszy czwartek natomiast adoracja od godz. 17.15 razem z modlitwą różańcową.
  4. W I piątek w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych. Nabożeństwa wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu taca przeznaczona na fundusz misyjny diecezji ełckiej.
  5. W I sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 17.15, natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja i Litania Loretańska do NMP.
  6. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec i Mszę św. w intencji Róż Różańcowych.
  7. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii Niedzielę Misyjną, wysłuchamy świadectwa o. Jerzego Wilka, kamilianina, którego już dziś witamy w naszej wspólnocie i dziękujemy za dzisiejszą homilię. Za tydzień po Mszach św. będzie można spotkać się z o. Jerzym i wesprzeć swoimi ofiarami do puszki dzieła misyjne, za które o. Jerzy jest odpowiedzialny w swoim zgromadzeniu.
  8. Dziękujemy ks. Maciejowi za czas spędzony w naszej parafii, za jego posługę i wspólną modlitwę. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zwłaszcza w jego pracy duszpasterskiej w archidiecezji warszawskiej.

Możesz również polubić…