nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. W dniu dzisiejszym zakończenie roku kalendarzowego. Wieczorem o godz. 17:00 Msza Święta i okolicznościowe nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i podziękowanie za otrzymane łaski w minionym roku.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła ofiary do puszek na organizację Orszaku Trzech Króli. Bóg zapłać.
 3. Jutro 01 stycznia- Nowy Rok 2018- Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Uczestnictwo we Mszy Świętej obowiązkowe, wynikające z przykazań kościelnych. Porządek Mszy jak w każdą Niedzielę.
 4. W tym tygodniu I czwartek, I Piątek oraz I sobota miesiąca. W I Czwartek o godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta. W I Piątek do południa odwiedziny u chorych, spowiedź dla dzieci o godz. 16:00, dla pozostałych 17.30 przed Mszą Świętą. W I sobotę miesiąca nabożeństwo po Mszy Świętej.
 5. 06 stycznia- Uroczystość Objawienia Pańskiego (3 Króli). Msze Święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Taca będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. Nabożeństwo z racji I soboty miesiąca w tym dniu po Mszy Świętej wieczornej.  
 6. Do wieczności odeszli: śp. Krystyna Siemiaszko z ul. Zamkowej oraz Krzysztof Bagiński z ul. Kościuszki, Dobry Jezu
 7. W Nowym Roku 2018 rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Na spotkanie przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, krzyż, kropidło, świece, wodę święconą. Dzieci i młodzież od klas szkoły podstawowej do klas maturalnych przygotowują zeszyty z katechezy do sprawdzenia i podpisania. Prosimy, aby wszystkie domy były otwarte, gdyż w osobie kapłana przyjmujemy samego Chrystusa, który przychodzi, aby pobłogosławić dom i wszystkich jego mieszkańców na cały Nowy Rok 2018.
 8. Kancelaria parafialna w środy i soboty do południa otwarta od godz. 9:00-10:00, po południu z racji kolędy nieczynna. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt telefoniczny.
 9. Porządek Kolędy w tym tygodniu jest następujący:
 10. 02 stycznia- wtorek od godz. 15.30 – Plac Zamkowy 2- szkoła, Plac Zamkowy 2 A (Blok Nauczyciela) oraz Plac Zamkowy 5
 11. 03 Stycznia- Środa od godz. 15.30 – Plac Zamkowy 5 A oraz Pl. Zamkowy 5B
 12. 04 Stycznia- Czwartek od godz. 15.30- Plac Zamkowy 5 C oraz Zamkowa 4 B
 13. W Piątek i Sobotę nie ma odwiedzin duszpasterskich z racji na I Piątek i Uroczystość 3 Króli.
 • Naszym parafianom, mieszkańcom Olecka i Gościom składamy życzenia Noworoczne. Niech Nowy 2018 Rok niech obfituje w Boże błogosławieństwo i przyniesie wypełnienie podjętych postanowień.

 

Możesz również polubić…