nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 Marca 2023 r.

  1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku 21 marca. Już dziś dziękujemy ks. Adamowi Żełobowskiemu za trud wygłoszenia rekolekcji. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7.30, 10,00 i 18.00, o godz. 9.30 zapraszamy na modlitwę różańcową.
  2. W rekolekcjach będą również uczestniczyć uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. W poniedziałek i we wtorek spotkanie dla dzieci młodszych z klas I-IV o godz. 8.45, natomiast dla klas V-VIII o godz. 11.30.
  3. Ofiary składane jutro i we wtorek na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
  4. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy chorych. Chorzy będą mieli możliwość przystąpienia do sakramentu namaszczenia chorych.
  5. Zachęcamy do wykorzystania czasu rekolekcji na słuchanie Słowa Bożego, a także na skorzystanie z sakramentu pokuty. W poniedziałek i wtorek będą spowiednicy, księża z naszego dekanatu będą do dyspozycji w konfesjonałach, zachęcamy, aby jak najwięcej osób skorzystało wtedy z ich posługi.
  6. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna z racji odbywających się rekolekcji w naszej parafii, a także ze względu na naszą posługę w konfesjonale podczas rekolekcji w parafiach naszego dekanatu: w Wieliczkach – we środę i czwartek, w parafii Wniebowzięcia NMP na osiedlu Lesk – w sobotę. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św.
  7. W poniedziałek w liturgii przypada przeniesiona z dnia dzisiejszego uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
  8. Natomiast w sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również obchodzony w Kościele Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, uroczysty akt przyjęcia duchowej adopcji na Mszy św. o godz. 18.00. O godz. 17.30 jak każdego 25 dnia miesiąca zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju.
  9. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.
  10. Przypominamy, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście są odprawiane w piątki o godz. 17.30 dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Natomiast na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

Możesz również polubić…