nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 r.

  1. Dzisiaj jest IV niedziela Adwentu, w tym tygodniu przeżywać będziemy Święta Bożego Narodzenia. We środę po wieczornej Mszy św. będziemy w kościele przygotowywać choinki, żłóbek i inne dekoracje świąteczne. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy.
  2. Trwa Nowenna przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę i śpiew psalmów o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30, a w Wigilię o godz. 21.30.
  3. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny na Mszę św. o godz. 18.00 i wspólną modlitwę do Ducha św.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na Roraty we środę i w piątek, czyli w Wigilię, o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30. W Wigilię nie będzie również Mszy św. o godz. 18.00, bo to już będzie czas wieczerzy wigilijnej.
  5. W piątek, w Wigilię Bożego Narodzenia, zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu charakter religijny, uwzględniając modlitwę i śpiew kolęd. Odczytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, po czym złożymy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się opłatkiem. Następnie zasiądziemy do stołu, na który przygotowujemy tradycyjne postne potrawy. Niech to będzie dla nas wszystkich czas pojednania, przebaczenia, wzajemnej życzliwości i radości.
  6. Po wieczerzy wigilijnej spotykamy się na Pasterce, u nas są dwie możliwości – pierwsza Pasterka o godz. 22.00 i druga tradycyjnie o godz. 24.00. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w sobotę 25 grudnia Msze św. jak w niedzielę.
  7. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w niedzielę 26 grudnia obchodzić będziemy Niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest w naszej diecezji na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii. Są jeszcze świece Caritas w cenie 15 zł.
  9. Ze względu na sytuację związaną z pandemią, wizyta duszpasterska, czyli kolęda, również w tym roku raczej nie będzie mogła się odbyć w tradycyjnej formie „od drzwi do drzwi”. Według różnych zaleceń biskupów, księża mogą odwiedzać wiernych tylko na wyraźne zaproszenie, albo organizować spotkania kolędowe w kościołach. Oczywiście my szanujemy bardzo różne opinie, co do pandemii, wirusów i szczepień, ale w obliczu różnych kontrowersji, musimy podejmować bardzo ostrożne decyzje. Dlatego wychodzimy z propozycją, aby najpierw spotykać się w kościele. W styczniu w poszczególne dni tygodnia będziemy zapraszać do kościoła na Mszę św. wieczorną rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii. Każdego dnia będzie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców jednej lub kilku krótszych sąsiadujących ze sobą ulic, ze specjalnym błogosławieństwem kolędowym. W międzyczasie będziemy się umawiać z tymi rodzinami, które jednak będą chciały zaprosić kapłana na wizytę kolędową, i w najbliższym możliwym czasie te rodziny odwiedzimy.
  10. W tym tygodni pożegnaliśmy śp. Krystynę Białasz, Tadeusza Kręcickiego i Feliksa Kulczyńca. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…