nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

VIII Niedziela zwykła – 27 lutego 2022 r.

 1. We środę 2 marca przypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze św. z poświęceniem i pokutnym posypaniem głów popiołem we środę o godz. 7.30, 10.00, i 18.00.
 2. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową. Post ilościowy (jeden posiłek dziennie do syta) obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich i postanowień wielkopostnych.
 4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście będą odprawiane w piątki: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00 (w I piątek miesiąca o 16.30) i dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale będą śpiewane w niedziele po Mszy św. o 10.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można otrzymać odpust zupełny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17.30.
 6. W I piątek odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. Taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Zapraszamy również na Mszę św. o godz. 16.00, a po Mszy św., ok. godz. 16.30, Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.
 7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i Litania Loretańska.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
 9. W piątek 6 marca, w I piątek Wielkiego Postu, będziemy obchodzić w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać prze 6 kolejnych niedziel Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, czyli początek ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy narzeczonych, szczególnie tych, którzy planują zawrzeć w tym roku sakrament małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 11. Modlimy się wszyscy o pokój na Ukrainie, dzisiaj po każdej Mszy św. odśpiewamy Suplikacje w tej intencji. Natomiast w Środę Popielcową po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszki, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Zamojską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Możesz również polubić…