nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 Marca 2022 r.

  1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św.
  2. Przypominamy, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście są odprawiane w piątki o godz. 17.30 dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Natomiast na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.
  3. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, więc ofiary składane na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
  4. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Niedziela Misyjna Ad gentes – po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. W naszej parafii będziemy również gościć przedstawicieli kleryckiego koła misyjnego WSD w Ełku z wystawą misyjną. Na wystawie zaprezentowane będą eksponaty, jak i również produkty z krajów misyjnych, które będzie można nabyć, wspierając w ten sposób dzieło misyjne.
  5. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, czyli początek spotkania ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy narzeczonych, szczególnie tych, którzy planują zawrzeć w tym roku sakrament małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  6. Dokładnie rok temu gościliśmy w naszej parafii o. Marka Kowalskiego, z zakonu Paulinów, który pracuje w Mariupolu na Ukrainie. O. Marek skontaktował się kilka dni temu, z prośbą o pomoc. Jedynym wsparciem, jakiego możemy w tej chwili udzielić wspólnocie w Mariupolu, oprócz naszej modlitwy, są ofiary pieniężne, które będziemy mogli przesłać na konto bankowe. Numer konta umieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Sytuacja w Mariupolu jest tragiczna, miasto w tej chwili jest odcięte od świata, jest ciągle bombardowane, w mieście nie ma prądu i wody. Możemy się tylko za nich modlić.
  7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie Zespołu Synodalnego.
  8. W najbliższą sobotę jest II sobota miesiąca, wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Wieczór Uwielbienia.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Rutkowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Możesz również polubić…