nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

  1. Dzisiaj przypada Niedziela Świętej Rodziny. Modlimy się za wszystkie rodziny z naszej parafii, aby święta Rodzina z Nazaretu była dla nich wzorem.
  2. W piątek przypada ostatni dzień roku 2021, o godz. 17.30 czyli przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
  3. Biskup Ełcki na piątek 31 grudnia udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Aby zadośćuczynić charakterowi dnia pokutnego jakim jest piątek, Ks. Biskup poleca, aby wierni przyjmując dar dyspensy w tym dniu odmówili modlitwę Ojcze nasz w intencji dzieci nienarodzonych.
  4. W sobotę 1 stycznia w pierwszy dzień Nowego Roku przypada Uroczystość św. Bożej Rodzicielki, u nas Msze św. w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 10.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uproszenie Bożej opieki na cały Nowy Rok. Potem odmówimy Litanię Loretańską do NMP, ponieważ będzie to I sobota miesiąca. Następnie adoracja w ciszy potrwa do Mszy św. o godz. 12.00.
  5. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczone są w naszej diecezji na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  7. Jak już informowaliśmy, ze względu na sytuację związaną z pandemią, wizyta duszpasterska, czyli kolęda, również w tym roku raczej nie będzie mogła się odbyć w tradycyjnej formie „od drzwi do drzwi”. Szanując różne opinie, co do pandemii, wirusów i szczepień, wychodzimy z propozycją, aby najpierw spotykać się w kościele. W styczniu w poszczególne dni tygodnia będziemy zapraszać do kościoła na Mszę św. wieczorną rodziny z poszczególnych ulic naszej parafii. Każdego dnia będzie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców jednej lub kilku sąsiadujących ze sobą ulic, ze specjalnym błogosławieństwem kolędowym. W międzyczasie będziemy się umawiać z tymi rodzinami, które jednak będą chciały zaprosić kapłana na wizytę kolędową, i w najbliższym możliwym czasie, jak się sytuacja uspokoi, te rodziny odwiedzimy.
  8. Na pierwsze dni stycznia zapraszamy na Mszę o godz. 18.00: w poniedziałek 3 stycznia mieszkańców Placu Zamkowego, we wtorek 4 stycznia mieszkańców ulic Zamkowej, Młynowej i Jagiellońskiej, we środę 5 stycznia mieszkańców ulic Mazurskiej, Cisowej, Warmińskiej i 1-go Maja.
  9. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, i te duchowe, i te zewnętrzne, związane z przygotowaniem dekoracji, ustawieniem choinek, troską o porządek w świątyni, również pomoc w odśnieżaniu. Są osoby, na które zawsze można liczyć. Oczywiście chcielibyśmy, aby tych osób było znacznie więcej. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość.
  10. W tym tygodni pożegnaliśmy śp. Stanisława Smolerę, Annę Jasińską i Mariana Kapuścińskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…