nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
  2. W przyszły piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami naszego miasta. Początek Drogi Krzyżowej o godzinie 19.00, wyruszamy z kościoła NMP Królowej Polski, a zakończenie Drogi Krzyżowej przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich. W związku z tym nie będzie u nas Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Będzie natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00.
  3. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15-minutowa adoracja i Litania Loretańska.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
  5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św. Społeczność SP nr 1 w Olecku przygotowuje palmy, które będzie można nabyć w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. Od wielu lat pozyskiwane w ten sposób ofiary wspierają dzieci z Kamerunu. Bóg zapłać za hojność. Konkurs palm dla dzieci na Mszy św. o godz. 12.00.
  6. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W związku z tym, oraz ostatnimi wydarzeniami, które w pewien sposób próbują podważyć autorytet świętego Papieża, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo modlitewne poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Rozpocznie się ono o godz. 20.00 przy kościele NMP Królowej Polski, skąd wyruszy procesja z figurą MB Fatimskiej wokół placu Wolności. W czasie procesji prowadzona będzie modlitwa różańcowa. Zakończenie przy pomniku Jana Pawła II, gdzie odśpiewamy Apel Jasnogórski.

Możesz również polubić…