nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 02 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
 2. Dziękujemy społeczności SP nr 1 w Olecku za przygotowane palmy. Od lat pozyskiwane w ten sposób ofiary wspierają dzieci z Kamerunu w ramach akcji „Adopcja Serca”. Bóg zapłać za hojność.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła oraz na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.
 4. Wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego zapraszamy w poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej.
 5. W Wielki Wtorek Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na godz. 17.30 na Adorację w duchu św. Franciszka i wspólną modlitwę przez wstawiennictwo św. Antoniego.
 6. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.30. Kapłani w tym dniu udają się do Katedry w Ełku na Mszę Krzyżma o godz. 10.00. Wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i możliwość całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę i śmierć Chrystusa. Nie odprawia się w tym dniu Mszy św. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową na zewnątrz kościoła. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na liturgię Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 22.00.
 8. Wielka Sobota to dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W ciągu dnia poświęcenie pokarmów co pół godziny od godziny 9.00 do godz. 13.00, jeśli pogoda pozwoli – na zewnątrz kościoła przy Kaplicy Krzyża.
 9. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po Mszy św. będzie Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła.
 10. Wszystkich chętnych pragnących włączyć się w liturgię i przygotowanie śpiewów podczas Mszy św. Wigilii Paschalnej, zapraszamy na próbę śpiewu we wtorek po Mszy św. oraz w Wielki Piątek po liturgii Męki Pańskiej w domu parafialnym.
 11. Przypominamy, że zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego, gdyby w czasie Triduum Paschalnego wypadł pogrzeb, nie można wprowadzać trumny z ciałem zmarłego do kościoła i nie odprawia się Mszy św. pogrzebowej. Są tylko dwie stacje: w kaplicy pogrzebowej i na cmentarzu, a Mszę św. odprawia się w czasie późniejszym uzgodnionym z rodziną zmarłego.
 12. Za tydzień Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Taki sam porządek Mszy św. również w Poniedziałek Wielkanocny.
 13. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny zapraszamy na wyjazd na czuwanie, które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku w sobotę 15 kwietnia 2023 r. i będzie jednocześnie włączeniem się w dzień Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Prosimy zgłaszać się do p. Czesławy Pojawy albo do p. Bożeny Wiszniewskiej. Przewidywany koszt wyjazdu to ok. 40 zł. Wyjazd z Olecka z placu Wolności ok. godz. 13.00.
 14. Jest do nabycia nowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…