nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Dla dzieci nabożeństwa są we środy i piątki o godz. 16.00.
  2. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na wspólną modlitwę do Ducha św.
  3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy, aby wypełniać je wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami i dostarczyć je albo do kancelarii parafialnej, albo po prostu złożyć je w niedzielę podczas zbierania tacy.
  4. 10 października 2021 r. Ojciec Święty Franciszek zainaugurował XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, który potrwa do roku 2023. Pierwszym etapem synodu jest jego faza diecezjalna. Uroczyste jej otwarcie w naszej diecezji odbędzie się dzisiaj podczas Mszy Świętej, odprawionej w katedrze ełckiej o godz. 15.00.
  5. W następną niedzielę we wszystkich parafiach diecezji ełckiej nastąpi lokalna inauguracja prac Synodu. Jak słyszeliśmy w odczytanym dziś liście, jesteśmy wszyscy zaproszeni do tego, aby włączyć się w prace synodalne (zespołowo lub indywidualnie) i podzielić się swoim doświadczeniem Kościoła. W związku z tym, na poniedziałek 25 października po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na spotkanie członków naszej Rady Parafialnej, abyśmy się zorganizowali i podjęli działania synodalne w naszej parafii.
  6. Ksiądz Biskup Adrian Galbas, który jest odpowiedzialny z przeprowadzenie prac Synodu w naszej diecezji, informuje również, że każdy wierny może wziąć udział w pracach Synodu także indywidualnie, przesyłając swoje refleksje na adres synod-sugestie@diecezja.elk.pl lub zwykłą pocztą na dres Kurii z dopiskiem „Synod”.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Bronejko i Franciszka Suchaczewskiego. Wieczny odpoczynek …

Możesz również polubić…