nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXI Niedziela Zwykła 31.10.2021 r.

 1. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz. 10.00 udamy się z procesją na nasz cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się nabożeństwo za zmarłych. Po procesji będzie można zgłosić pomniki do poświęcenia.
 2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. O godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Żałobne, odśpiewamy Nieszpory Żałobne, połączone z modlitwą wypominkową za zmarłych. Podobnie będzie przez cały tydzień: wypominki wraz z Nieszporami żałobnymi pół godziny przed Mszą św. w dni powszednie o godz. 17.30, a w następną niedzielę po Różańcu ok. godz. 16.45.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta o godz. 17.00, o godz. 17.30 Nieszpory żałobne.
 4. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.30 i 18.00. Taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie dla nich spowiedź.
 5. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i Litania Loretańska.
 6. Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec, Żałobne Nieszpory i Mszę św. w ich intencji.
 7. Również w tym roku związku z pandemią Papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskiwania odpustów za zmarłych podczas nawiedzenia cmentarza na cały listopad.
 8. Ojciec Święty Franciszek ogłosił Synod Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. W ubiegły poniedziałek podczas spotkania Rady Parafialnej został powołany nasz parafialny zespół synodalny, który będzie się regularnie spotykał w celu przepracowania, przedyskutowania i przemodlenia tematów, które na ten synod zostały przygotowane. Pierwsze spotkanie zespołu synodalnego odbędzie się w najbliższy piątek w domu parafialnym po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00. Spotkanie jest otwarte, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w te prace i wnieść swój wkład w odnowę Kościoła. Ksiądz Biskup Adrian, który jest odpowiedzialny za przeprowadzenie prac Synodu w naszej diecezji, prosi o zaangażowanie się, i informuje, że każdy wierny może wziąć udział w Synodzie także indywidualnie, przesyłając swoje refleksje na adres synod-sugestie@diecezja.elk.pl lub zwykłą pocztą na dres Kurii z dopiskiem „Synod”.
 9. Dzisiaj, a także jutro w Uroczystość Wszystkich Świętych, po każdej Mszy św. możemy złożyć ofiary do puszki na pomnik na grób Ks. Prałata Stanisława Tabaki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary które już na ten cel wpłynęły. Gdyby ktoś chciał złożyć ofiarę indywidualnie może również to uczynić albo w kancelarii parafialnej, albo przelewem na konto parafialne z dopiskiem „ofiara na pomnik”.
 10. Bóg zapłać za różne ofiary składane na rzecz naszego kościoła i cmentarza, również za te, które wpływają na konto parafialne, i te złożone anonimowo na tacę czy do skarbonki. Bóg zapłać również za kwiaty państwu Openchowskim, i wszystkim za wszelką życzliwość.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Kalejta, Michała Orłowskiego i Danielę Bujniewicz. Wieczny odpoczynek …

Możesz również polubić…