nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01.11.2020 r.

  1. Przeżywamy bardzo trudny czas obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, musimy się dostosować do ograniczeń, które zostały nałożone przez władze państwowe. Ustalony został limit wiernych w kościołach, zamknięte zostały cmentarze. Nasz Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach i na cmentarzach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji.
  2. Dzisiaj przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o godz. 10.00 mieliśmy udać się na cmentarz, aby tam uczestniczyć w nabożeństwie za zmarłych. W związku z tym że cmentarze dziś i jutro pozostają zamknięte, zachęcamy wszystkich do pozostania na nabożeństwie w kościele. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. o godz. 10.00 odśpiewamy jutrznię żałobną za zmarłych.
  3. Jutro obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Msza św. o godz. 17.00 rozpocznie się śpiewem żałobnych Nieszporów połączonych z modlitwą wypominkową. Podobnie będzie w następną niedzielę. Natomiast od wtorku do soboty wypominki wraz z Nieszporami żałobnymi pół godziny przed Mszą św. czyli o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta o godz. 17.00, o godz. 17.30 Nieszpory żałobne.
  5. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych. W nagłych przypadkach prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby i w miarę możliwości umówimy się indywidualnie.
  6. W I piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie dla nich spowiedź.
  7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i Litania Loretańska.
  8. Za tydzień przeniesiona z dzisiaj niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem będzie krótka konferencja i o godz. 16.30 Różaniec.
  9. W związku z pandemią Papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskiwania odpustów za zmarłych podczas nawiedzenia cmentarza na cały listopad.
  10. Caritas Diecezji Ełckiej rozprowadza kalendarze na 2021 rok. Cena kalendarza to 15 złotych, dochód przeznaczony jest na rozbudowę Centrum dla seniorów „Misericordia” w Ełku, w którym znajdzie się docelowo 90 nowych miejsc dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych wymagających opieki.

Możesz również polubić…