nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA 05.04.2020 r.

1. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadza nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo palm. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.
2. Zbliżające się dni Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy będziemy musieli przeżyć przy zachowaniu ograniczeń i norm wskazanych przez Watykańskie Dykasterie oraz przez Episkopat Polski. Liturgia Triduum Paschalnego według następującego porządku:
1)W Wielki Czwartek dziękujemy Chrystusowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii
i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament pozostaje w tabernakulum, nie buduje się „ ciemnicy”.
2)Wielki Piątek dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
a post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu o godz. 18.00 liturgia adoracji Krzyża poprzez ukazanie, bez podchodzenia i ucałowania. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.
3)W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 20.00. Nie ma poświęcenia pokarmów w kościele. Uczynią to sami wierni w swoich domach przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego. Obrzęd błogosławieństwa znajduje się na stronie internetowej Episkopatu i Diecezji Ełckiej. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się o godz. 20.00.
3. Msze Święte w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.
W związku z ograniczeniami zachęcamy parafian do łączenia się duchowo z celebracjami kościelnymi poprzez transmisje na żywo. Liczba wiernych w kościele – do 5 osób.
4. W Wielkim Tygodniu szczególnie zachęcamy do medytacji nad Słowem Bożym w naszych rodzinach zwłaszcza do czytania tekstów biblijnych dotyczących Męki Pańskiej.
5. Z sakramentu pokuty można skorzystać w ciągu tygodnia przed każdą Mszą Świętą oraz w Godzinie Miłosierdzia. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek spowiedź święta w godz. od 10.00 do 12.00.
6. Bóg zapłać za modlitwę w intencji naszej parafii i ofiarę składaną w kościele oraz na konto parafialne.
7. Do wieczności odszedł śp. Witold Drażba. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.
8. Drogim Parafianom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia.

Możesz również polubić…