nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
12.04.2020r.
1. Misterium Zmartwychwstania jest wydarzeniem rzeczywistym, które posiada potwierdzone historyczne znaki, jak świadczy o tym Nowy Testament. Stanowi ono przede wszystkim potwierdzenie tego wszystkiego, co Chrystus czynił i czego nauczał. Wszystkie prawdy, nawet najbardziej niedostępne dla umysłu ludzkiego, znajdują swoje uzasadnienie, gdyż Chrystus dał ich ostateczne, obiecane przez Siebie potwierdzenie swoim Boskim autorytetem. Po dwudziestu wiekach głosimy ten sam fakt: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki.
2. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze – zwłaszcza w wymiarze rodzinnym, społecznym i narodowym. Niech budzi ona naszą wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.
3. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
4. We wtorek 14 kwietnia Święto Chrztu Polski – święto obchodzimy od 2019 r.
5. W czwartek 16 kwietnia – 93 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI.
6. W piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji oktawy Wielkanocy.
7. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
8. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
9. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy ofiarnie pracowali przy urządzaniu Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty i wszelkie dary.
10. W tym tygodniu do wieczności odeszli śp. Sławomir Wijas i śp. Leokadia Zeniuk. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…