nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020 r.

  1. Przeżywamy bardzo trudny czas obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, musimy się dostosować do ograniczeń, które zostały nałożone przez władze państwowe. Ustalony został kolejny limit wiernych w kościołach, 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, czyli w naszym kościele może jednorazowo przebywać 18 osób. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych zasad.
  2. Przypominamy, że w trosce o bezpieczeństwo oraz o dobro duchowe wiernych, nasz Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku udziału we Mszach Świętych niedzielnych i święta nakazane. W tej wyjątkowej sytuacji, zamiast modlitwy w kościołach, łączmy się duchowo ze wspólnotą wiernych poprzez modlitwę w domu oraz za pośrednictwem radia i telewizji.
  3. Dzisiaj jest przeniesiona z przed tygodnia niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem będzie krótka konferencja i o godz. 16.30 Różaniec. Msza św. o godz. 17.00 rozpocznie się śpiewem żałobnych Nieszporów połączonych z modlitwą wypominkową.
  4. W następnym tygodniu zapraszamy na Różaniec za zmarłych połączony z modlitwą wypominkową, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  5. We środę 11 listopada przypada Święto Odzyskania Niepodległości, u nas Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.
  6. W związku z pandemią Papież Franciszek przedłużył możliwość uzyskiwania odpustów za zmarłych podczas nawiedzenia cmentarza na cały listopad.
  7. Caritas Diecezji Ełckiej rozprowadza kalendarze na 2021 rok. Cena kalendarza to 15 złotych, dochód przeznaczony jest na rozbudowę Centrum dla seniorów „Misericordia” w Ełku, w którym znajdzie się docelowo 90 nowych miejsc dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych wymagających opieki.

Możesz również polubić…