nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 05.09.2021 r.

  1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.
  2. Przygotowujemy się duchowo do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca, w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
  3. Zapraszamy na rekolekcje przed odpustem. Rekolekcje przeprowadzi ks. Daniel Kowalski. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w gablocie.
  4. W niedzielę za tydzień – główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Paweł Makarewicz, Oficjał Sądu Biskupiego w Ełku. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  5. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc i praktycznie włączyć się w przygotowania do odpustu serdecznie zapraszamy do pomocy. Najpierw w poniedziałek zapraszamy szczególnie mężczyzn na godz. 17.00 do pomocy przy budowie ołtarza. Natomiast we wtorek i środę trzeba będzie ogarnąć teren wokół plebanii i kościoła, umyć okna w kaplicy krzyża, a także stacje drogi krzyżowej, itp. Serdecznie zapraszamy od godz. 16.00.
  6. Tradycyjnie przybywają na uroczystość odpustową pielgrzymki piesze z okolicznych parafii. Chcielibyśmy tak jak w latach ubiegłych podjąć ich u siebie poczęstunkiem. Dlatego zapraszamy chętnych do zaangażowania się w tę pomoc pielgrzymom. Panie prosimy o upieczenie ciast. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 zaprosimy wszystkich pielgrzymów i chętnych parafian na agapę i wspólne świętowanie. Na tę agapę każdy będzie mógł przynieść coś, czym będziemy mogli się podzielić ze sobą i z pielgrzymami.
  7. Pani kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olecku, w imieniu Burmistrza Olecka, przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkowym sposobem przekazania danych w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie GUS-u. W przypadku osób, które nie mogą same się spisać, dane będą zbierane przez rachmistrzów w drodze wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Samospisu można też dokonać w Urzędzie Miejskim w Olecku, w budynku przy Placu Wolności 1, pokój nr 4. Udział w spisie jest obowiązkowy.
  8. Dziękujemy za posługę i obecność o. Alana w naszej wspólnocie. W tym tygodniu już o. Alan będzie wracał na swoją placówkę misyjną do Boliwii. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć o. Alana swoją ofiarą, to Ojciec będzie do dyspozycji po Mszy św. przy wyjściu z kościoła.
  9. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Andrzej Perkowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Możesz również polubić…