nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020 r.

  1. Jak wiemy, zostały wprowadzone w Polsce strefy żółta i czerwona, a w nich dodatkowe obostrzenia. Na razie my znajdujemy się w strefie żółtej. W zależności od strefy ustalone zostały limity wiernych w kościołach (w żółtej strefie 1 osoba na 4 m2). Czyli w naszym kościele może jednorazowo przebywać 66 osób. Oczywiście obowiązkowe są maseczki u wiernych i posługujących przy ołtarzu, także jeśli to możliwe zachowanie bezpiecznej odległości, zwłaszcza przy wchodzeniu i wychodzeniu z kościoła czy w kolejce do Komunii św. Kapłani przed Mszą św. zawsze dezynfekują ręce, także rozdzielający Komunię św. czynią to przed posługą. Przy udzielaniu Komunii św. zachęca się również, aby umożliwić przyjmowanie Komunii na rękę, w osobnej kolejce czy u wyznaczonego kapłana, który najpierw udziela na rękę, a później pozostałym osobom przyjmującym Komunię św. do ust.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Dla dzieci nabożeństwa są we środy i piątki o godz. 16.00.
  3. W ostatnią niedzielę października pragną się spotkać Róże Różańcowe rodziców odmawiających różaniec za dzieci. Jeśli ktoś z rodziców chciałby dołączyć do tej inicjatywy to zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej.
  4. Jest jeszcze październikowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na stoliku są wyłożone kartki na wypominki. Prosimy, aby wypełniać je wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami i dostarczyć je albo do kancelarii parafialnej, albo po prostu złożyć je w niedzielę podczas zbierania tacy.
  6. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Genowefa Podziewska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…