nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU 02.12.2018 r.
1. Dziś I niedziela miesiąca, rozpoczęliśmy adwent, nowy rok liturgiczny pod hasłem” W mocy Bożego Ducha”. Adwent wywodzi się z łacińskiego słowa „adwentus”, które oznacza przyjście, przybycie. Dla chrześcijan pojęcie to stało się synonimem najpierw przyjścia Chrystusa w ludzkim ciele oraz pojawienia się Go na końcu czasów, jako Chwalebnego Syna Człowieczego Sędziego Świata.
2. Dzisiaj zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
3. W Adwencie odprawiane są Msze Święte ku czci Matki Bożej tzw. Roraty, w środę i sobotę o godz. 6.00. W te dni nie ma Mszy Świętej o godz. 7.30. Przychodzimy na Roraty z lampionami.
4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca: Godzina Święta o godz. 17.00.
5. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych przed południem. Dary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na misje.
6. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.00 Msza Święta Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
7. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi dawny wikariusz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku, ks. Ignacy Najmowicz.
8. Dziękujemy za udział w modlitwie wypominkowej i za dołączone ofiary.
9. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
10. W II niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy parafii.
11. Caritas Diecezjalna w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będzie rozprowadzać świece: małe za minimum 5 zł, a duże za minimum 12 zł.
12. Za tydzień ofiary do tzw. Puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
13. Dzisiaj błogosławimy opłatki na stół wigilijny i można je nabyć w kancelarii parafialnej. Złożonym darem wspieramy projekt ogrzewania kościoła.
14. Jest nowy numer „Martyrii”.

Możesz również polubić…