nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 25.11.2018 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość została wprowadzona do kalendarza liturgicznego na zakończenie Roku Jubileuszowego przez Papieża Piusa XI w 1925 roku. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za wspólne odmówienie tego Aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
3. Trwa nadal modlitwa różańcowa za zmarłych, przed Mszą Świętą o godz. 17.30 w dni powszednie do końca listopada.
4. Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku wraz z gronem pedagogicznym i uczniami zaprasza na śpiew pieśni patriotycznych 27 listopada na godz. 17.00 do auli szkoły.
5. W piątek 30 listopada święto św. Andrzeja , Apostoła. W tym dniu zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 15.00 Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa i na spotkanie rejonowe po Mszy Świętej.
6. 1 grudnia – pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji rodzin, matek oczekujących dziecka, małżeństw oraz w obronie życia poczętego. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi Panny po Mszy Świętej o godz.18.00.
7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Modlimy się za powołanych i o powołania do kapłaństwa i zakonu. Darem składanym na tacę wesprzemy Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku. W tym dniu poświęcimy opłatki na stół wigilijny.
8. Rekolekcje przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu.
9. Czekamy na opinię konserwatora zabytków w związku z przedstawionym planem ogrzewania kościoła.
10. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Mirosław Stalmaski, Wiesław Jachimowicz, Jan Gojlik i Maria Grygo.

Możesz również polubić…