nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII Niedziela Zwykła 04.10.2020 r.

  1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem będzie krótka konferencja i o godz. 16.30 Nabożeństwo Różańcowe.
  2. Rozpoczął się miesiąc październik, zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. Dla dzieci nabożeństwa są we środy i piątki o godz. 16.00.
  3. Rozpoczęliśmy przygotowanie do sakramentu bierzmowania i I Komunii św. Dzieci z klas III i II wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, natomiast młodzież z klas VIII i VII o godz. 17.00. W niedzielę za tydzień zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne: dzieci z klas III wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 12.00, młodzież z klas VIII po Mszy św. o godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Z tej okazji, po Mszach św. swoimi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania św. Jana Pawła II i wspieranie różnych inicjatyw, między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.
  5. Natomiast ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszej parafii.
  6. MobilneCentrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy oraz zakwaszenia organizmu. W ambulansie będzie możliwość nabycia testu kasetkowego na obecność przeciwciał koronawirusa. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym na parkingu parafialnym we czwartek 8 października o godzinie 10.30. Badania są odpłatne, szczegóły na plakatach.
  7. Dzisiaj po Mszach św. możemy wesprzeć swoimi ofiarami rodzinę chorej Sofii Palij pochodzącej z Ukrainy. Sofia jest ciężko chora i potrzebuje specjalistycznego leczenia za granicą. Rodzina uzyskała zgodę naszej Kurii na przeprowadzenie zbiórki przed kościołami w naszej diecezji.
  8. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. W przyszłą sobotę zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. wspólnoty Odnowy w Duchu św., po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  10. W imieniu naszego Parafialnego Zespołu Caritas zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebujemy wolontariuszy, nie tylko do pomocy przy rozdawaniu żywności, ale przede wszystkim poszukujemy osób, które by konkretnie zaangażowały się w pracę Caritas, chodzi o sprawy organizacyjne, udział w szkoleniach, prowadzenie dokumentacji, itp. Na razie zajmują się tym dwie osoby, które ze względu na rozliczne zajęcia i własne rodziny, mają ograniczone możliwości czasowe. Dlatego prosimy, aby te osoby, które dysponują czasem i są chętne, zgłosiły się do ks. Proboszcza. Niedługo ruszy nowa edycja programu pomocy żywnościowej, i aby w nią wejść musimy zaangażować większą ilość osób, bo w obecnej sytuacji trudno będzie z tym wszystkim poradzić, a szkoda by było rezygnować z tego programu, bo jednak sporo osób z naszej parafii z tej pomocy korzysta.

Możesz również polubić…