nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 01.03.2020 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Zachęcamy do adoracji eucharystycznej po Mszach Świętych. Po Mszy Św. o godz.10.00 – krótka adoracja, a po Mszy Świętej
o godz.12.00 adoracja będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.
2. Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci „ Żołnierzy Wyklętych”.
3. W środę 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej spotkanie katechetów pracujących w szkołach na terenie naszej parafii.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca 5 marca: Godzina Święta o 17.00.
5. W piątek 6 marca pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych, a po Mszach św. nabożeństwa wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 15.45 – spowiedź św. dla dzieci, a o godz. 16.00 Droga Krzyżowa. Taca w tym dniu przeznaczona na misje.
6. 7 marca pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.30 różaniec, a po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP z adoracją Najświętszego Sakramentu.
7. Za tydzień II niedziela Wielkiego Postu – Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: „Eucharystia
i misje”. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że Eucharystia umacnia nas w jedności
z Chrystusem, buduje Kościół i jest źródłem misji. Ofiary do tzw. puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Taca w tym dniu na fundusz remontowy parafii.
8. W następną niedzielę zapraszamy uczniów kl. II z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 12.00 i spotkanie formacyjne.
9. Jednocząc się z cierpieniami i męką Pana Jezusa, wdzięczni za dzieło zbawienia uczestniczymy w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek
o godz. 16.00. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych w piątek o godz. 17.30 – poprowadzą uczniowie kl. VIII. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00, potem Msza Święta, a dla dzieci w niedzielę o godz. 11.45. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
10. W drugą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy narzeczonych na katechezy przedmałżeńskie do domu parafialnego na godz. 15.30.
11. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Jakimowicz i śp. Genowefa Sinderewicz. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
12. Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy wytrwałości w powziętych wielkopostnych postanowieniach. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich
o pamięci w modlitwie.

Zmarł śp. Antoni Trejnowski – Ojciec Ks. Andrzeja Trejnowskiego
Z chrześcijańską nadzieją na życie wieczne w niebie informujemy, że w dniu 1 marca
2020 r. zmarł śp. ANTONI TREJNOWSKI (1930-2020), Ojciec Księdza mgr. Andrzeja Trejnowskiego, Proboszcza Rzymskokatolickiej Parafii świętego Mikołaja Biskupa
w Sząbruku.
Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższą środę 4 marca 2020 r. o godz. 13.00. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku .
Ciało Zmarłego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Olecku (ul. Zamkowa).
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Możesz również polubić…