nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.02.2020 r.
1. Rozpoczyna się 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: ”Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.
2. We wtorek 25 lutego o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Pokoju.
3. W środę 26 lutego rozpoczynamy Wielki Post, okres 40 dniowych przygotowań do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.30, 10.00, 16.00 dla dzieci i młodzieży i 18.00. Jest to obowiązkowy dzień pokuty w całym Kościele. Tych, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wierni w przedziale wiekowym
18 – 60 lat zobowiązani są do postu ścisłego ( jeden posiłek zasadniczy i dwa lekkie). „Wierni przyjmując popiół wkraczają w czas ustanowiony dla wewnętrznego oczyszczenia. Ten znak pokuty, wyrosły z tradycji biblijnej i aż do naszych czasów zachowany w zwyczaju Kościoła, oznacza sytuację człowieka grzesznego, który wyznając na zewnątrz swoją winę wobec Pana, ujawnia gotowość wewnętrznego nawrócenia, powodowany nadzieją, że Pan będzie łaskawy dla niego”.
4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
5. Młodzież kl. VII przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne.
6. Pierwszy piątek Wielkiego Postu 28 lutego przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. O godz. 12.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu i potrwa do godz.16.00.
W tym dniu o godz. 18.00 – Msza Święta składkowa.
7. Jednocząc się z cierpieniami i męką Pana Jezusa, wdzięczni za dzieło zbawienia uczestniczymy w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek
o godz.16.00, dla młodzieży i dorosłych w piątek
o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00, potem Msza Święta, a dla dzieci
w niedzielę
o godz. 11.45. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zachęcamy do adoracji eucharystycznej po Mszach Świętych. Po Mszy Św. o godz.10.00 – krótka adoracja, a po Mszy Świętej o godz.12.00 adoracja będzie trwała do godz. 17.00. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.
9. W tym tygodniu do wieczności odeszła Longina Naszłenis. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Dobrodziejom życzymy zdrowia
i błogosławieństwa Bożego.

Możesz również polubić…