nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.08.2019 r.
1. Jutro 19 sierpnia w Kościele ełckim – Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Kościół św. Wojciecha w Ełku został wybudowany w 1893 roku i konsekrowany 19 sierpnia 1903 roku. Święto Kościoła to święto Pana Jezusa, a katedra jest matką kościołów całej diecezji. Jutro będziemy modlić się za naszą diecezję. Jest to też trzeci poniedziałek miesiąca. Zapraszamy wspólnoty Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym.
2. We wtorek 20 sierpnia wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła. Żył w XII wieku we Francji. To znany czciciel Matki Bożej.
3. W środę 21 sierpnia wspomnienie św. Piusa X – papieża Eucharystii.
4. W czwartek 22 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
5. W sobotę 24 sierpnia święto św. Bartłomieja Apostoła.
6. Przygotowujemy się duchowo do uroczystości odpustowej w naszej parafii. W związku z tym podejmujemy codzienną modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15. Bóg zapłać za tę modlitwę.
7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Patryk Marcin Pojawa, nasz parafianin i Agata Olszewska z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach. Zapowiedź pierwsza.
8. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Teresa Zielińska.
9. Drogim parafianom, przybyłym do nas gościom i naszym dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowia, bezpiecznego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Możesz również polubić…