nowe

Niedziela Palmowa (09.04.2017 – 16.04.2017 )

Dzisiaj: – Niedziela Palmowa, poświęcenie plam na każdej Mszy św. Uroczysta Procesja z palmami o godz. 9.50 dla Dorosłych. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00 z palmami. Ogłaszam Konkurs na prawdziwą, najładniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie Konkursu po Mszy św. dziecięcej
– ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby remontowe naszej Parafii( jak w II niedzielę miesiąca)
– tradycyjnie przed każdą Mszą Świętą uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Olecku, będą rozprowadzać palmy. Ofiary za nie, przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom z Kamerunu. – zapraszam na Nabożeństwo Gorzkich Żale na godz. 16.30

Duszpasterze Młodzieży Olecka, zapraszają dzisiaj Młodzież, na Oleckie Spotkanie Młodych. Rozpoczęcie o godz. 16.00 przy Krzyżu koło dużego k-ła z palmami, później odbędzie się Misterium Męki Pańskiej „Ślad losu” i wspólna młodzieżowa agapa.

W tym tygodniu: – rozpoczynamy Wielki Tydzień. Możliwość skorzystania ze Spowiedzi do Wielkiej Środy włącznie. Kancelaria Parafialna czynna jest tylko do Wielkiej Środy ( proszę wszystkie sprawy urzędowe załatwić do tego czasu), od W. Czwartku kancelaria jest nieczynna.

Triduum Paschalne:
– Wielki Czwartek: godz. 10.00 – Msza św. Krzyżma w katedrze
godz.19.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy
– Wielki Piątek: w tym dniu obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy)
godz. 18.00 – Droga Krzyżowa wokół kościoła
godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, na zakończenie przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Rozpoczęcie czuwania całonocnego ulicami (godziny czuwań w gablocie). Możliwość skorzystania ze Spowiedzi do godz. 24.00.
– Wielka Sobota: zapraszamy do czuwanie przy Grobie od godz.10.00
Poświęcenie pokarmów od godz. 10.00 do 15.00 co godzinę.
godz. 19.00 – przynosimy ze sobą gromnice, poświęcenie ognia, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Poświęcenie ognia przy kościele, Msza św. Wigilii Paschalnej
– Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna ( proszę wszystkich o przygotowanie Procesji). W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00, później porządek Mszy św. jak w niedzielę.
– II Dzień Wielkanocy: Msze św. jak w niedzielę. Ofiary na tacę przeznaczone są na KUL

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujący Narzeczeni:
– Agnieszka Kiełbasa, panna z Wrocławia
– Wojciech Andruszkiewicz, kawaler z parafii naszej

Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa organizuje pielgrzymkę do Ełku – 22 kwietnia (sobota) na spotkanie wszystkich Członków DNNUJ w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapisy do 20 kwietnia u p. Czesławy Pojawy i Marii Openchowskiej.

Sprawy Parafialne: – przypominam, o niewyrzucaniu śmieci na skarpę od strony jeziora
– otrzymaliśmy dofinansowanie do prac związanych z ociepleniem sufitu naszego k-ła z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Po Świętach rozpoczniemy rozmowy dotyczące wykonania tych prac. Pragnę podziękować P. Prezesowi i Zarządowi WFOŚ za pomoc oraz Wszystkim, którzy wspierali nas byśmy tę pomoc otrzymali.
ks. Proboszcz

Możesz również polubić…