nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019 r.
1. Dzisiaj zakończyła się XXVII Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.
2. W środę 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe. Jest to dzień modlitw za pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i łagrach.
3. W czwartek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ( Matki Bożej Zielnej). Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte w naszym kościele – jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.
4. 15 sierpnia obchodzimy rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej (1920) zw. Cudem nad Wisła, stąd też jest to Święto Wojska Polskiego.
5. W parafii Osiedle Lesk – odpust – Ks. Proboszcz Andrzej Żołnierowicz zaprasza na sumę odpustową o godz. 13.00.
6. W sobotę 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka, kapłana.
7. Przygotowujemy się duchowo do uroczystości odpustowej w naszej parafii. W związku z tym podejmujemy codzienną modlitwę różańcową w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na cele remontowe oraz za ofiary indywidualne.
9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Dermont i Kamila Jackiewicz – nasi parafianie; Piotr Gałgowski, parafia Lesk i Joanna Stankiewicz, nasza parafia. Zapowiedź druga.
10. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Piotr Plaga i śp. Leonard Szuliński. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
11. Drogim parafianom, przybyłym do nas gościom i naszym dobrodziejom życzymy miłej niedzieli. Przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy zdrowia, bezpiecznego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Możesz również polubić…