nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.08.2020 r.

  1. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, pamiętajmy o idei trzeźwości i abstynencji i módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
  2. Rozpoczęliśmy przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Tak jak w latach ubiegłych, zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
  3. W związku z tragicznym w skutkach wybuchem w stolicy Libanu Bejrucie, o którym słyszeliśmy w mediach, i zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, Caritas Polska zwraca się z prośbą, aby dzisiaj, przed wszystkimi kościołami w Polsce, po Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych mieszkańców Bejrutu. Będziemy mogli taką ofiarę złożyć do puszki po wyjściu z kościoła.
  4. Jutro w trzeci poniedziałek miesiąca, zapraszamy czcicieli i członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa do Ducha św. na godz. 18.00 na Mszę św. w ich intencji i wspólną modlitwę do Ducha św.
  5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jakub Pojawa, zam. Olecko, par. tutejsza i Agata Pojawa, zam. par. Pawłówka, Zapowiedź II. Patryk Ułanowicz, zam. Olecko par. tutejsza i Maja Agnieszka Kopiczko, zam. Olecko, par. NMP Królowej Polski. Zapowiedź II. Maciej Tubilewicz i Dorota Hołubowicz, oboje zam. Gdańsk, par. św. Józefa, Zapowiedź II. Aleksander Czemerda, zam. Wróbel, par. Banie Mazurskie i Arleta Domel, zam. Olecko, par. tutejsza. Zapowiedź II.

W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Jan Rusieńczyk. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…