nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 09.08.2020 r.

  1. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, pamiętajmy o idei trzeźwości i abstynencji i módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
  2. Rozpoczęliśmy nasze przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Tak jak w latach ubiegłych, zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
  3. We wtorek pielgrzymi z naszej Ełckiej Pieszej Pielgrzymka dotrą na Jasną Górę. Módlmy się w ich intencjach i w intencjach im powierzonych.
  4. W sobotę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, z tym że wieczorna Msza św. będzie o godz. 18.00, a nie o 17.00. Na godzinę 16.30 wcześniej był już zarezerwowany ślub, więc Mszę św. z konieczności musimy przełożyć na 18.00, a intencje, które były w tym dniu przyjęte na 17.00 zostaną odprawione o godz. 18.00. Na każdej Mszy Świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  5. 15 sierpnia w parafii Wniebowzięcia NMP na Osiedlu Lesk obchodzona jest uroczystość odpustowa. Nowy Proboszcz ks. dr Wojciech Serowik zaprasza na sumę odpustową o godz. 11.00.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które zgodnie z tradycją w każdą drugą niedzielę miesiąca są przeznaczone na cele remontowe.
  7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

1)Piotr Tryt, zam. Olecko, par. tutejsza i Barbara Wiśniewska, zam. Olecko, par. tutejsza. Zapowiedź II. 2)Emil Sienkiewicz, zam. Wieliczki, parafia Wieliczki i Karolina Olenkiewicz, zam. Olecko, par. tutejsza. Zapowiedź II. 3)Jakub Pojawa, zam. Olecko, par. tutejsza i Agata Pojawa, zam. par. Pawłówka, Zapowiedź I. 4)Patryk Ułanowicz, zam. Olecko par. tutejsza i Maja Agnieszka Kopiczko, zam. Olecko, par. NMP Królowej Polski. Zapowiedź I. 5)Maciej Tubilewicz i Dorota Hołubowicz, oboje zam. Gdańsk, par. św. Józefa, Zapowiedź I. 6)Aleksander Czemerda, zam. Wróbel, par. Banie Mazurskie i Arleta Domel, zam. Olecko, par. tutejsza. Zapowiedź I.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Annę Wróblewską i ś.p. Eugenię Ciszewską. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…