nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019 r.
1. Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca, modlimy się o Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo św. Józefa dla każdego taty, a dla zmarłych o nagrodę wieczną w niebie.
2. Rozpoczęły się wakacje. Modlimy się o bezpieczny i szczęśliwy wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Jednocześnie przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna po nabożeństwie czerwcowym, a na zakończenie oktawy w czwartek błogosławieństwo wianków i ziół.
4. Jutro 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
5. We wtorek 25 czerwca modlimy się o pokój na świecie za przyczyną Matki Bożej Królowej Pokoju. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z nabożeństwem czerwcowym.
6. W czwartek 27 czerwca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.
7. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, potem Msza Święta składkowa.
8. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
9. W następną niedzielę możemy wesprzeć rodzinę Państwa Soroka z Gołdapi, która ucierpiała z powodu pożaru domu.
10. W środę zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej na plebanii.
11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Sara Jasińska z naszej parafii i Kamil Trzebiatowski z parafii Tczew; Słuchocka Emilia z parafii Świętej Rodziny i Maciej Wasilewski z naszej parafii oraz Joanna Walicka z naszej parafii i Artur Prokop z parafii NMP Królowej Polski – zapowiedź druga.
12. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Możesz również polubić…