nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła 11.02.2024 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które zastaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  2. Jest jeszcze do nabycia lutowy numer Martyrii, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  3. We środę 14 lutego przypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze św. z poświęceniem i pokutnym posypaniem głów popiołem we środę o godz. 7.30, 10.00, i 18.00.
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście będą w piątki: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale będą śpiewane w niedziele po Mszy św. o 10.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można otrzymać odpust zupełny.
  5. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w Środę Popielcową po każdej Mszy św. zostaną zebrane ofiary do puszek na rzecz pomocy i solidarności dla ofiar wojny na Ukrainie.
  6. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać prze 6 kolejnych niedziel Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, czyli początek ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy narzeczonych, szczególnie tych, którzy planują zawrzeć w tym roku sakrament małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  7. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Gdyby ktoś chciał jeszcze przyjąć kapłanów na wizytę duszpasterską, ponieważ w wyznaczonym terminie nie mógł lub nie było go w domu, prosimy, aby umawiać się indywidualnie. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie, za wszelkie rozmowy i uwagi, a także za składane ofiary. Na około 2000 domów i mieszkań, które znajdują się na terenie naszej parafii, przyjęło nas  ok. 1050 rodzin, co stanowi ok. 55%, czyli mniej więcej tyle samo, ile w ubiegłym roku.

Możesz również polubić…