nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21.04.2019
1. Misterium Zmartwychwstania jest wydarzeniem rzeczywistym, które posiada potwierdzone historyczne znaki, jak świadczy o tym Nowy Testament. Stanowi ono przede wszystkim potwierdzenie tego wszystkiego, co Chrystus czynił i czego nauczał. Wszystkie prawdy, nawet najbardziej niedostępne dla umysłu ludzkiego, znajdują swoje uzasadnienie, gdyż Chrystus dał ich ostateczne, obiecane przez siebie potwierdzenie swoim Boskim autorytetem. Po dwudziestu wiekach głosimy ten sam fakt: Chrystus zmartwychwstał! Chrystus żyje! Ten sam wczoraj, dziś i na wieki.
2. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze – zwłaszcza w wymiarze rodzinnym, społecznym i narodowym. Niech budzi ona naszą wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.
3. Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Tego dnia, tradycyjnie już jak co roku w naszych kościołach, składamy ofiarę na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
4. W piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych z racji oktawy Wielkanocy.
5. W ostatni piątek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła.
6. W następną niedzielę przeżywamy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Dary, które złożymy na tacę, będą przeznaczone na duszpasterstwo charytatywne naszej diecezji. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
7. Ze względu na Oktawę Wielkanocy, uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski i diecezji ełckiej, przeniesiona na dzień 30 kwietnia.
8. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
9. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy ofiarnie pracowali przy urządzaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty i wszelkie dary. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie liturgii i jej prawidłową celebrację.
10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
KAMIL SŁUCHOCKI parafia Świętej Rodziny i OLGA LUTO z naszej parafii oraz KAMIL BEMBENEK z parafii Babice i BEATA MIERUŃSKA z naszej parafii, zapowiedź druga.
11. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Krystyna SIAGŁO.

Możesz również polubić…