nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019r.
1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa Męki Pańskiej wprowadza nas w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowało palmy. Dochód z dobrowolnych ofiar będzie przeznaczony na pomoc dla dzieci z Kamerunu.
2. 15 kwietnia w trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy Dzieło Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę Świętą wotywną o Duchu Świętym.
3. W tym tygodniu Wielki Czwartek. Ks. Biskup zaprasza lektorów i ministrantów na Mszę Świętą Krzyżma do katedry w Ełku na godz. 10.00.
4. W Wielki Czwartek dziękujemy Chrystusowi za ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele będzie o godz. 18.00. Na zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i całonocne czuwanie.
5. Wielki Piątek to dzień Męki i śmierci Pana Jezusa, adoracja Krzyża Świętego. Tego dnia obowiązuje wszystkich wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a post ścisły wiernych od 18 do 60 roku życia. W Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a po niej Droga Krzyżowa wokół sanktuarium.
6. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończonej liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ofiary złożone na tacę przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Tego dnia rozpoczynamy również Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
7. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 7.30. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00, co godzinę, do godz.15.00. Ostatnie poświęcenie po Koronce do Bożego Miłosierdzia. Uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00 i zakończymy procesją rezurekcyjną. Prosimy o przygotowanie procesji. Msze Święte w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA o godz. 6.00, 10.00, 12.00 i 17.00.
8. Dzień skupienia Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku 27.04.2019 r. Zapisy na wyjazd u pani Czesławy POJAWA i pani Bożeny WISZNIEWSKIEJ.
9. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w Liturgię Wigilii Paschalnej na spotkanie w domu parafialnym po liturgii w Wielki Piątek.
10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
KAMIL SŁUCHOCKI parafia Świętej Rodziny i OLGA LUTO z naszej parafii oraz KAMIL BEMBENEK z parafii Babice i BEATA MIERUŃSKA z naszej parafii, zapowiedź pierwsza.
MICHAŁ KOZŁOWSKI, parafia Maków Mazowiecki i KAROLINA ANDRZEJEWSKA z naszej parafii, zapowiedź druga.
11. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Janusz Łaskowski, śp. Mieczysław Kowalewski i śp. Czesława Jaśkiewicz.

Możesz również polubić…