nowe

NIEDZIELA, 13 grudn. 2015 r.

Ogłoszenia na III. Niedzielę Adwentu:

1. Dn. 13 grudnia w Polsce  Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Modlimy się w intencji Ojczyzny: Msza św. uroczysta o godz. 10.00.

2.  Do stałych godzin Mszy  niedzielnych dodana jest Msza św.  o godz. 15.45.

3.  W trzecim tygodniu Adwentu – środa, piątek i sobota – to dni modlitw ożycie chrześcijańskie rodzin.

4.  Akcja zbiórki produktów żywnościowych w sklepach na święta dla uboższych miała miejsce w ostatni piątek i sobotę. Wyrazy wdzięczności należą sie właścicielom i pracownikom sklepów za okazaną życzliwość. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, Wolontariuszom i Młodzieży za dyżury w sklepach.  Bóg zapłać Panon zwożącym towar do magazynu Caritas i pracujących przy rozładunku. Bóg zapłać wspaniałomyślym Ofiarowawcom za zakupiony i przekazany towar.  To przejaw włączenia się w rozpoczęty w Kościele Rok Miłosierdzia. Wszystkim zaangażowanym w tę akcję szedeczne Bóg zapłać!

5.   Rodzice dzieci przygowowujących się do I. Komunii św. mają zebranie w niedzielę 13 grudnia po Mszy sw. o 12.00.

6.  PapieżTranciszek otwiera Drzwi Święte w bazylice św. Piotra. W Ełku zaś Inauguracja Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski jest 17 grudnia (czwartek). Rozpoczęcie o godz. 10.00 w kaplicy seminaryjnej i przejście do katedry. Wtedy też przekazanie ognia miłosierdzia do tzw. kościołów stacyjnych (też do Olecka).

 Bożego błogosławieństwa życzą tutejsi duszpasterze. – Szczęść Boże!

Możesz również polubić…