nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 Marca 2021 r.

  1. Jak co roku w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku 16 marca. Już dziś dziękujemy ks. Dariuszowi Zalewskiemu, proboszczowi parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku, za trud wygłoszenia rekolekcji. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7.30, 10,00, 15.00 i 18.00. Ofiary składane jutro i we wtorek na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. Plan rekolekcji wywieszony jest również na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła i w gablocie.
  2. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy chorych. Chorzy będą mieli możliwość przystąpienia do sakramentu namaszczenia chorych.
  3. Zachęcamy do wykorzystania czasu rekolekcji na słuchanie Słowa Bożego, a także na skorzystanie z sakramentu pokuty. W poniedziałek i wtorek będą spowiednicy, księża z naszego dekanatu będą do dyspozycji w konfesjonałach, zachęcamy, aby jak najwięcej osób skorzystało z ich posługi.
  4. Jest do nabycia nowy marcowy numer Martyrii. Znajdziemy w nim m.in. wspomnienie o ks. Prałacie Stanisławie Tabace.
  5. Mamy również baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 6 zł. Dochód ze sprzedaży baranków przeznaczony jest na powstające domy dla seniorów w Ełku i Suwałkach.
  6. Przypominamy, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście są odprawiane w piątki o godz. 17.30 dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Natomiast na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.
  7. W piątek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca, u nas Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. Z racji uroczystości w piątek post nie obowiązuje.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na fundusz remontowy naszej parafii. W niedzielę za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Katarzyna Grygo, zam. Olecko, par. Podwyższenia Krzyża Św. i Mateusz Jurewicz, zam. Kętrzyn, par. św. Katarzyny. Zapowiedź I.

Możesz również polubić…