nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 21 Marca 2021 r.

  1. Od 19 marca, czyli uroczystości św. Józefa, do 25 marca, czyli uroczystości Zwiastowania Pańskiego obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitwy o ochronę i poszanowanie życia ludzkiego. Każdego dnia w tym tygodniu po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa i modlitwę o ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
  2. We czwartek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również obchodzony w Kościele Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, uroczysty akt przyjęcia duchowej adopcji na Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św. Społeczność SP nr 1 w Olecku przygotowuje palmy, które będzie można nabyć w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. Od wielu lat pozyskiwane w ten sposób ofiary wspierają dzieci z Kamerunu w ramach akcji „Adopcja Serca”. Bóg zapłać za hojność. Konkurs palm dla dzieci na Mszy św. o godz. 12.00.
  4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. informujemy, że spotkanie, na którym być może podejmiemy już konkretne decyzje dotyczące formy i ewentualnych terminów, odbędzie się w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, a więc w niedzielę 11 kwietnia. Na razie pozostaje ustalony wcześniej termin na sobotę 15 maja. Przypominamy, że w ramach przygotowania do I Komunii zachęcamy dzieci do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 16.00.
  5. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w Wielkim Poście w piątki o godz. 17.30 dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Natomiast na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.
  6. Jak co roku, organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie Gołdap-Olecko (ok. 42 km). Organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej zapraszają do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych taką formą modlitwy ze stacjami Drogi Krzyżowej i osobistego spotkania z Bogiem. Rozpoczęcie 26 marca (piątek) Mszą św. o godz. 19.00 w kościele NMP Matki Kościoła w Gołdapi, następnie o godz. 20.00 wyjście na trasę z pod Krzyża Niepodległości przy Placu Zwycięstwa. Szczegóły i zapisy na stronie: edk.org.pl lub telefonicznie: 604 061 231.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Dziękujemy klerykowi Kamilowi za obecność i świadectwo.
  8. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Katarzyna Grygo, zam. Olecko, par. Podwyższenia Krzyża Św. i Mateusz Jurewicz, zam. Kętrzyn, par. św. Katarzyny. Zapowiedź II.

  1. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Wandę Stalmaską, Teresę Galińską, Mariannę Wądołowską, Łucję Rowińską oraz Tymona Kamińskiego. Dobry Jezu a nasz Panie…

Możesz również polubić…