nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

VII Niedziela zwykła – 19 lutego 2023 r.

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich i postanowień wielkopostnych.
 2. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, wieczorem zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. i wspólną modlitwę do Ducha św.
 3. We środę 22 lutego przypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze św. z poświęceniem i pokutnym posypaniem głów popiołem we środę o godz. 7.30, 10.00, i 18.00.
 4. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową. Post ilościowy (jeden posiłek dziennie do syta) obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście będą w piątki: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale będą śpiewane w niedziele po Mszy św. o 10.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można otrzymać odpust zupełny.
 6. W najbliższy piątek będzie ostatni piątek miesiąca. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i Mszę św. składkową o godz. 18.00.
 7. W sobotę 25 lutego, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju o godz. 17.30.
 8. W przyszłą niedzielę, czyli w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać prze 6 kolejnych niedziel Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, czyli początek ok. godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy narzeczonych, szczególnie tych, którzy planują zawrzeć w tym roku sakrament małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. Apel przewodniczącego Episkopatu Polski: „Po roku bohaterskiej obrony Ukrainy wojna trwa nadal, przynosząc kolejne ofiary i dalsze zniszczenia. Ukraińcy wciąż potrzebują naszej pomocy. Z tego powodu, zwracam się z apelem (…), aby w piątek 24 lutego br. we wszystkich kościołach w Polsce wznieść modlitwy w intencji pokoju w Ukrainie, a w niedzielę 26 lutego br., po każdej Mszy Świętej, zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny”. Więc w niedzielę za tydzień po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszki na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
 10. W niedzielę za tydzień na Mszy o godz. 12.00 zapraszamy dzieci do wspólnego śpiewania, prosimy, aby dzieci przyszły trochę wcześniej, od godz. 11.45 będzie już próba śpiewu. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy również na próbę śpiewu we wtorek o godz. 17.00 w sali w Domu Parafialnym.
 11. Natomiast w sobotę o godz. 11.00 zapraszamy dzieci na spotkanie oazowe w Domu Parafialnym.
 12. Wspólnoty Żywego Różańca poszukują chętnych do uzupełnienia Róż Różańcowych. Z przyczyn naturalnych Róże czasami się wykruszają i potrzebne są osoby, które odmawiają Różaniec. Potrzebujemy zarówno kobiet do Róż żeńskich, jak i mężczyzn, aby skompletować jedyną naszą Różę męską. Zachęcamy i zapraszamy, aby odważnie podjąć decyzję i zgłosić się albo do kapłanów, albo do zelatorów naszych Róż.
 13. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie, za wszelkie rozmowy i uwagi, a także za składane ofiary. Na około 2000 domów i mieszkań, które znajdują się na terenie naszej parafii, przyjęło nas 1075 rodzin, co stanowi ok. 55%…
 14. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Dziękujemy klerykowi Bartkowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii.

Możesz również polubić…