nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza, jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 uroczyście poświęcimy pomnik na grobie śp. ks. prałata Stanisława Tabaki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na ten cel. Dzisiaj jest także dzień imienin ks. Prałata, w naszych modlitwach pamiętajmy o śp. księdzu Stanisławie.
  3. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
  4. W tym tygodniu, począwszy od dnia dzisiejszego, w czasie Nabożeństwa Majowego będziemy odmawiać Nowennę do św. Andrzeja Boboli, ponieważ w poniedziałek 16 maja przypada święto tego wielkiego polskiego świętego. Dzięki życzliwości Ojców Jezuitów pozyskaliśmy relikwie św. Andrzeja Boboli, które zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła właśnie w poniedziałek 16 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość, a także do wspólnej modlitwy podczas Nowenny.
  5. W sobotę 14 maja dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św. w trzech grupach: o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Tego samego dnia będzie również w naszej parafii sakrament bierzmowania o godz. 19.00. W związku z tym, w tym tygodniu odbędą się próby dla dzieci: z klasy III a – w poniedziałek o godz. 16.30; z klasy III b – we środę o godz. 16.30 i z klasy III c – we czwartek o godz. 16.30, natomiast we wtorek na godz. 18.45 zapraszamy wszystkie dzieci na próbę śpiewu.
  6. O próbach młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania młodzież jest informowana na bieżąco.
  7. Spowiedź młodzieży przed sakramentem bierzmowania – we czwartek po Mszy św. wieczornej ok. 18.45. Natomiast spowiedź dzieci przed I Komunią św. – w piątek od godz. 15.30.
  8. Jest jeszcze do nabycia majowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Dziękujemy ks. Marcinowi z dzisiejszą posługę w naszej parafii, za wygłoszoną homilię i życzymy wszelkiego błogosławieństwa.

Możesz również polubić…