nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna w Kościele Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma św. Natomiast w przyszłą niedzielę jest Światowy Dzień Modlitw o Powołania, i rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio potem będzie Różaniec, następnie odśpiewamy Litanię do NMP i o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św.
 3. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe, oprócz I soboty, przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 4. W poniedziałek 2 maja o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Światła przygotowaną i prowadzoną przez ks. Pawła i Wspólnotę Odnowy w Duchu Św.
 5. We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, u nas Msze św. o godz. 7.30, 10.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W parafii NMP Królowej Polski jest to uroczystość odpustowa, uroczysta Msza św. odpustowa jest tam o godz. 11.30.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja razem z Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30.
 7. W I piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.30 i 18.00. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Zapraszamy również dzieci na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie możliwość spowiedzi.
 8. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i następnie odśpiewamy Litanię Loretańską do NMP.
 9. W następną niedzielę 8 maja po Mszy św. o godz. 10.00 uroczyście poświęcimy pomnik na grobie śp. ks. prałata Stanisława Tabaki. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na ten cel. Gdyby ktoś chciał jeszcze wesprzeć pokrycie kosztów tego pomnika, to w przyszłą niedzielę, ponieważ będzie to zarazem druga niedziela miesiąca, będzie można złożyć ofiarę na tacę właśnie na ten cel. Natomiast począwszy od czerwca, tradycyjnie ofiary składane na tacę w drugą niedzielę miesiąca będą przeznaczane na fundusz remontowy naszej parafii.
 10. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W sobotę 14 maja dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii św.: o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Tego samego dnia będzie również w naszej parafii sakrament bierzmowania o godz. 19.00. W związku z tym w tym tygodniu odbędą się już próby dla dzieci: z klasy III c – we środę o godz. 16.30, z klasy III b – we czwartek o godz. 16.30 i z klasy III a – w piątek o godz. 16.30.
 12. Natomiast rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we środę po Mszy wieczornej, czyli ok. 18.45.
 13. Dziękujemy ks. Krystianowi z dzisiejszą posługę w naszej parafii, za wygłoszoną homilię i życzymy wszelkiego błogosławieństwa w jego pracy duszpasterskiej dla Kościoła na Ukrainie.
 14. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Jakub Skrzypiec, kawaler i Iga Dzięgielewska, panna, oboje obecnie zamieszkali w Gdańsku w par. św. Urszuli Ledóchowskiej, zapowiedź II.

Mariusz Pindur, kawaler i Karolina Rogacka, panna, oboje obecnie zamieszkali w Olecku w par. Św. Rodziny, zapowiedź I.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Magdalenę Konecko. Wieczny odpoczynek…

Możesz również polubić…