nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe – codziennie przed Mszą św. wieczorną. Ponieważ trwa biały tydzień i w nabożeństwach będą również uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne, więc w tym tygodniu Nabożeństwa Majowe będą się rozpoczynały w dni powszednie o godz. 17.40, w niedziele normalnie o godz. 16.30
  2. Jutro przypada święto św. Andrzeja Boboli. Dzięki życzliwości Ojców Jezuitów pozyskaliśmy relikwie św. Andrzeja Boboli, które zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła właśnie jutro w poniedziałek 16 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00. Przygotowujemy się do tej uroczystości codziennie odmawiając w czasie Nabożeństwa Majowego Nowennę do św. Andrzeja Boboli.
  3. Jutro porządek nabożeństw wieczornych jest następujący. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i – ponieważ jest to III poniedziałek miesiąca – wraz ze wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa odmówimy koronkę do Ducha św. O godz. 17.20 – zapraszamy na Nowennę do św. Andrzeja Boboli. O godz. 17.40 – zapraszamy na Nabożeństwo Majowe, a o godz. 18.00 – Msza św. z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Andrzeja Boboli, której przewodniczyć będzie ks. kan. dr Jacek Uchan, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego naszej Kurii Diecezjalnej.
  4. Wczoraj trzy grupy dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii św. Od dzisiaj do piątku dzieci te przeżywają swój „Biały Tydzień”. Od jutra codziennie wieczorem spotykamy się najpierw na Nabożeństwie Majowym o godz. 17.40 a potem na Mszy św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. codziennie będziemy święcić pamiątki I Komunii św., w poniedziałek poświęcenie książeczek do nabożeństwa.
  5. Jak słyszeliśmy w odczytanym dzisiaj liście pasterskim naszego Księdza Biskupa, w sobotę 28 maja w sanktuarium Maryjnym w Krasnymborze odbędzie się stacja dorosłych I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej. Będzie to całodzienne spotkanie, na które zaproszone są Róże Różańcowe z naszej diecezji. Będzie ono miało charakter modlitewny, a centralnym momentem tej stacji będzie celebracja Eucharystyczna pod przewodnictwem księdza biskupa Jerzego Mazura.

Możesz również polubić…