nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.08.2021 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości, pamiętajmy o idei trzeźwości i abstynencji i módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
  2. Rozpoczęliśmy nasze przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Tak jak w latach ubiegłych, zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca: w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
  3. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca nie będzie jeszcze różańca o godz. 9.15, natomiast będzie wieczorem w czasie adoracji. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która będzie trwała do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta i adoracja o godz. 17.00, o godz. 17.15 modlitwa różańcowa.
  5. W piątek przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 10.00 i 18.00.
  6. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. W tym miesiącu nie będzie jeszcze odwiedzin chorych. Natomiast nabożeństwa wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej.
  7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: przed Mszą św. wieczorną (po ślubie) – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i Litania Loretańska.
  8. W przyszłą niedzielę jest druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy naszej parafii.
  9. Dziękujemy ojcu Jerzemu za wspólną modlitwę i słowo na dzisiejszą niedzielę, którą w naszej parafii przeżywamy jako Niedzielę Misyjną. Jak słyszeliśmy, ojcowie kamilianie pracują na Madagaskarze, gdzie prowadzą szpital. Po Mszy św. będzie można spotkać się z ojcem Jerzym, nabyć materiały misyjne i wesprzeć swoimi ofiarami dzieło szpitala.

Możesz również polubić…