nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.07.2021 r.

  1. Dzisiaj, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju, przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30.
  2. Zapraszamy na Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Wszystkie grupy wyruszają z Ełku we środę 28 lipca, a na Jasną Górę dotrą 11 sierpnia. Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy zainteresowanych na kolejne spotkanie organizacyjne Grupy Sambia, tym razem w naszej parafii, w salce w domu parafialnym. Tak jak w ubiegłą niedzielę, również dzisiaj można będzie po Mszach św. powierzyć pielgrzymom intencje modlitewne, w których będą oni się modlić na pielgrzymim szlaku i wesprzeć dzieło pielgrzymki swoimi ofiarami.
  3. Mariusz zostawił płyty nagrane przez Siostry Karmelitanki i alumnów naszego seminarium, oraz przywiózł jeszcze kilka różańców wykonanych własnoręcznie przez Siostry. Cena różańca to 15 zł, za płytę ofiary są dobrowolne, wszystkie ofiary przeznaczone są na utrzymanie klasztoru Sióstr Karmelitanek z Ełku.
  4. W najbliższy piątek ostatni piątek miesiąca, zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i na Mszę św. składkową.
  5. Powoli rozpoczynamy nasze przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowych w naszej parafii. Dlatego tak jak w latach ubiegłych, od sierpnia podejmujemy codzienną modlitwę różańcową. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15 (oprócz pierwszej niedzieli miesiąca).
  6. Za tydzień 1 sierpnia przypada pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św.
  7. Za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii Niedzielę Misyjną. Będziemy gościć misjonarza o. Jerzego Wilka, kamilianina. Ojcowie kamilianie pracują na Madagaskarze, gdzie prowadzą szpital. Po Mszach św. będzie można spotkać się z ojcem Jerzym, nabyć materiały misyjne i wesprzeć swoimi ofiarami chorych z ich szpitala na Madagaskarze.
  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamil Barszczewski i Ewelina Barszczewska z d. Bartnicka, oboje z naszej parafii. Zapowiedź II.
  9. Serdecznie dziękujemy ks. Marcinowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii.
  10. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dlatego za chwilę odmówimy modlitwę błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów mechanicznych. Przy okazji możemy złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy z okazji trwającego Tygodnia św. Krzysztofa, w ramach akcji 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr.

Możesz również polubić…